هشتگ های داغ :‌ ‌‌
0

صنعت گردشگری و مسافرت در اتریش

بازدید 1072

چه در تابستان چه در زمستان: اتریش دارای طیف متنوعی از ورزش‌ها و تفریحات است: اسکی، پیاده‌روی، طبیعت، موزه، آداب‌ورسوم، معماری، گردشگری شهری، گردشگری سلامت، رویدادهای فرهنگی، میزبانی سطح بالا، غذا، نوشیدنی‌ها، هتل‌های سطح بالا و همگی به‌صورت فردی و حضوری؛ خوب است بدانیم 80% فعالیت‌های گردشگری در اتریش به‌صورت کسب‌وکارهای خانوادگی اداره می‌شوند.

بررسی اجمالی

90000 شرکت، بخش و قسمت در صنعت گردشگری با بخش‌های کترینگ، صنعت هتلداری، ورزش و سرگرمی، آژانس‌های مسافرتی، سینما، سازمان‌های فرهنگی و اوقات فراغت همچنین سازمان‌های بهداشت و سلامت مرتبط هستند. ارزش‌افزوده مستقیم و غیرمستقیم این صنعت در حدود 56.6 میلیارد دلار در سال است که بیش از 16% از تولید ناخالص داخلی است. صنعت گردشگری و تفریحات به‌طور مستقیم و غیرمستقیم حدود 715000 فرصت شغلی در اتریش به وجود آورده است.

بیش از 30 گروه شغلی در انجمن شرکت‌های تفریحی و ورزشی اتاق فدرال بازرگانی اتریش (WKO) عضو هستند. این گروه‌ها شامل مواردی نظیر راهنمایان تور، شرکت‌های تناسب‌اندام، تیم‌های اسب‌سواری، قایقرانی، برگزارکنندگان کمپینگ و… هستند.

صنعت آژانس‌های مسافرتی در اتریش دارای تعداد زیادی شرکت‌های کوچک است که عمدتاً دارای یک تا 9 کارمند هستند. در حال حاضر در حدود 730 آژانس مسافرتی به‌عنوان عامل برگزاری تور فعالیت می‌کنند.

راهنماهای تور کمک زیادی به انتقال وجهه مثبت اتریش می‌نمایند. آن‌ها فرهنگ و هنر همچنین طبیعت و سبک زندگی اتریش را به میهمانان نشان می‌دهند. آن‌ها کارشناس تاریخ هستند و درعین‌حال با نبض زمانه پیش می‌روند. با کمک یک پلتفرم، میهمانان می‌توانند راهنمای توری انتخاب کنند که به زبان خودشان صحبت می‌کند و یک برنامه کاملاً اختصاصی را تدارک ببینند.

برگزاری رویدادهای متعدد می‌تواند اتریش را به‌عنوان یک موقعیت توریستی در صحنه رقابت بین‌المللی برجسته سازد. رویدادهایی مانند جشن‌های سالانه یا مسابقات اسکی در اتریش، در بسیاری از کشورها شناخته‌شده است. روندهای تعیین‌شده در این صنعت، به‌عنوان نمونه شامل حوزه دیجیتالی سازی، توریسم پایدار و توریسم سلامت هستند.

در برگزاری رویدادهای بزرگ، توجه ویژه‌ای به امنیت می‌شود، چرا که مبحثی مهم برای انتخاب اتریش به‌عنوان مقصد گردشگری است. زیرساخت‌های فوق‌العاده هتلداری و راه‌های ارتباطی شناخته‌شده در حیطه حمل‌ونقل بین‌المللی نیز به این روند کمک می‌کند.

کمپانی‌های اتریش در زمینه جداسازی ضایعات و اجتناب از ایجاد زباله، ساخت‌وساز با صرفه‌جویی در مصرف انرژی، استفاده از شکل‌های انرژی جایگزین و حمل‌ونقل الکترونیکی سرآمد هستند.

همچنین مسائل اخلاقی در ارتباط با مواد غذایی و استفاده پایدار از طبیعت برای اهداف گردشگری همچنین قابلیت‌های دسترسی گسترده در اولویت بالایی قرار دارند. قوانین سخت‌گیرانه اتریش تأثیر ویژه‌ای بر صنایع سطح بالای کترینگ دارند.

آموزش ورزش‌های زمستانی

آموزش اسکی در اتریش از موفق‌ترین محصولات بین‌المللی این صنعت است و به کشورهای دیگر جهان نیز صادر می‌شود. به‌منظور هماهنگی با تغییر و تحولات صنعت اسکی، انجمن آموزش اسکی اتریش با همکاری انجمن‌های مربیان اسکی، تور پیست اسکی را به وجود آورده‌اند.

آموزش

آموزش نقش بسیار مهمی برای صنعت ورزش و سرگرمی در اتریش دارد. به‌منظور تضمین صلاحیت کارمندان، مدارک کارآموزی و مجوز کار داده می‌شود. تنها در صنعت گردشگری، 10 تخصص کارآموزی ایجادشده‌اند که هرکدام از آن‌ها وجهه شغلی بخصوص و شرایط ویژه‌ای دارند.

سطح بالای آموزش کارمندان اهمیت زیادی برای گردشگری باکیفیت در کشوری مثل اتریش دارد این آموزش‌ها در 28 گروه آموزشی، ارائه می‌گردد. این بدان معنا است که تعداد بسیاری از سرآشپزهای شناخته‌شده، هتل‌های برتر، مدیران رویداد و سلامت در اتریش وجود دارند که نه‌تنها در سطح ملی، بلکه در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند.

رویدادهای سبز

بسیاری از سازمان دهندگان اتریشی به دنبال برگزاری رویدادهای پایدار هستند. مواردی از قبیل سالن‌های پذیرایی، هتل‌های سازگاربامحیط‌زیست یا کترینگ های اکولوژیک از جمله مواردی هستند که در صنعت گردشگری اتریش دارای اهمیت هستند.

آمار و ارقام

در این بخش بامطالعه برخی داده‌های برگزیده، به کسب اطلاعاتی پیرامون اهمیت شاخه‌های صنعتی اتریش بپردازید: ورزش/تفریحات

 1.994 راهنمایان گردشگری

 در سال 2017، تعداد 1.994 راهنمای گردشگری در اتریش فعالیت داشته‌اند.

 15,9% سهم در تولید ناخالص ملی

 ارزش‌آفرینی مستقیم و غیرمستقیم صنعت گردشگری و اوقات فراغت در سال 2017، 15,9% از مجموع تولید ناخالص ملی بوده است.

 48.381 کسب‌وکار مهمانداری

 بنا بر آمار بخش گردشگری و اوقات فراغت اتاق بازرگانی اتریش در سال 2018، 48.381 کسب‌وکار در زمینه مهمانداری در اتریش وجود داشته است.

 80% نرخ صادرات

نرخ صادرات صنعت اسکی اتریش بالغ‌بر 80% است.

منبع: اتاق بازرگانی اتریش، بخش فدرال صنعت گردشگری و تفریحی
شرکت‌های فعال اتریشی در صنعت گردشگری و تفریحی
   کسب‌وکار مهمانداری 48.381
   کسب‌وکار اوقات فراغت و ورزش 18.729
  کسب‌وکار هتلداری 15.942
 کسب‌وکار سینما، فرهنگ، سرگرمی 2.667
   آژانس‌های مسافرتی 2.412
   کسب‌وکار سلامت 2.193
اقتصاد بخش ورزش تعداد کارکنان ارزش‌آفرینی ناخالص
ورزش در مفهوم آماری اقتصادی (فعالیت تأسیسات ورزشی و سایر خدمات ورزشی) حدود 23.210
0,56%
 1.234,1 میلیون  یورو به‌صورت تقریبی
ورزش در مفهومی دقیق‌تر (کلیه وسایل لازم جهت انجام فعالیت‌های ورزشی: تولید و تجارت وسایل و دستگاه‌های ورزشی و ملحقات) حدود 158.340
3,82%
 8.786,6 میلیون یورو به‌صورت تقریبی
ورزش در معنایی وسیع‌تر (کلیه کالاها و خدمات ورزشی) حدود 295.324
7,13%
 18.087,2 میلیون یورو به‌صورت تقریبی
*تعداد شاغلین در بخش ورزش به انضمام سهم در کل جمعیت شاغل اتریش به درصد
منبع: SpEA SportsEconAustria, Das SportAustria-DATENVADEMECUM، مارس 2019
منبع:Trend Top 500
  بزرگ‌ترین شرکت‌های اتریشی فعال درزمینه ورزش/اوقات فراغت با درآمد خالص به میلیون یورو
Intersport Österreich eGen 677,00
Austria Puma Dassler GmbH 526,10
Zentrasport Österreich eGen. (Sport 2000 & Gigasport) 475,00
Hervis Sport- und Mode GmbH 430,00
Intersport Austria GmbH 308,23
Head Sport GmbH 275,80
KTM Fahrrad GmbH 228,47

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *