هشتگ های داغ :‌ ‌‌
0

Stift Melk

بازدید 93

در میان کلیساهای متعدد در اتریش، Stift Melk مشهورترین آنهاست. کلیسای صومعه که احتمالاً بهترین کلیسای اتریش سفلی است، با گلدسته‌های دوقلو و گنبد هشت ضلعی مرتفع بر مجموعه مسلط است. فضای داخلی به سبک باروک و رنگ‌آمیزی است. صحنه نمایش محراب مرتفع، که سنت پیتر و سنت پل (دو قدیس حامی کلیسا) را به تصویر می کشد، اثر پیتر ویدرین است. یوهان مایکل روتمایر بیشتر نقاشی های سقفی از جمله نقاشی های گنبدی را خلق کرده است.

از نظر تاریخی، ملک برای رومی ها و بعدها برای بابنبرگ ها که قلعه ای در اینجا ساختند، اهمیت زیادی داشت. در سال 1089، لئوپولد دوم، مارگرو بابنبرگ، قلعه را به راهبان بندیکتین اهدا کرد و آنها آن را به صومعه ای مستحکم تبدیل کردند. آتش عمارت اصلی را که بین سال‌های 1702 تا 1738 طبق برنامه‌های یاکوب پراندتاوئر و شاگردش جوزف مونگگناست، کاملاً باروک شده بود، ویران کرد. ادعا شده است که نه میلیون آجر برای ایجاد این 500 اتاق استفاده شده است – اما نگران نباشید، لازم نیست همه آنها را ببینید! (بیشتر این مجموعه توسط یک مدرسه، محله راهبان و دفاتر اشغال شده است.)

علاوه بر کلیسای صومعه، موارد برجسته عبارتند از Bibliothek (کتابخانه) و Marmorsaal (تالار مرمر). هر دو دارای طبقات نقاشی شده شگفت انگیز بر روی سقف (توسط پل تروگر) برای ایجاد توهم ارتفاع بیشتر هستند و سقف ها کمی خمیده هستند تا به جلوه کمک کنند. یازده اتاق امپراتوری، جایی که افراد برجسته (از جمله ناپلئون) در آن اقامت داشتند، اکنون به عنوان یک موزه مفهومی تا حدودی پخته شده استفاده می شود.

رنگ زرد روشن کلیسا- یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین مجموعه‌های باروک اروپایی – موقعیتی باشکوه مشرف به دانوب دارد. وقتی به شهر ولز نزدیک می شوید توجه شما را جلب می کند.

قدمت ساختمان باروک کنونی به اوایل قرن هجدهم باز می گردد. جایی که با وجود سالانه 550000 نفر بازدید کننده، راهبان سنت بندیکت هنوز در آن زندگی می کنند و فعالیت های خود را وقف فرهنگ و آموزش می کنند. این صومعه بیش از 320 متر امتداد دارد. بازدید از اینجا شامل رویدادهای فرهنگی مانند کنسرت های تابستانی و روزهای بین المللی باروک است.

این مکان جاییست که گردشگران میتوانند با خیال راحت به مراسم عبادت روزهای یکشنبه یا نمازهای یومیه در ظهر بپیوندند تا فضا را تجربه کنند. این ترکیب منحصر به فرد محیط پر جنب و جوش و آرامش یکی از دلایلی بود که این محل، همراه با چشم انداز میراث جهانی واچائو، به عنوان بهترین مقصد تاریخی در سراسر جهان در رتبه بندی سرپرستی مجله National Geographic Traveler در سال 2008 انتخاب شد و به بالاترین امتیازی رسید که تا کنون به دست آورده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *