هشتگ های داغ :‌ ‌‌
0

وین در صدر رتبه بندی کیفیت زندگی مرسر

بازدید 483

موسسه آمریکایی مرسر در آخرین رتبه بندی خود، وین پایتخت اتریش را شهری با بالاترین کیفیت زندگی در جهان ارزیابی کرد. در گزارش تازۀ این بزرگترین شرکت مشورتی منابع انسانی پیرامون کیفیت زندگی در شهرهای دنیا همچنین شهرهای اروپای غربی از نظر امنیت در صدر قرار گرفته‌اند.

در جایگاه دوم پژوهش موسسه بین المللی مشاوره ای مرسر که طی آن به مقایسه کیفیت زندگی در 231 شهر پرداخته شده است، شهر زوریخ قرار دارد. از دید شاخص کلی کیفیت زندگی پس از  زوریخ در سوئیس ونکوور در کانادا، مونیخ در آلمان و اوکلند در نیوزیلند به‌طور مشترک در رده سوم ارزیابی شده‌اند.

مرکر در مقایسه شهرهای جهان، معیارهای مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد. این معیار ها شامل وضعیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و علاوه بر آنها امنیت، سلامت، آموزش و سیستم های حمل و نقل می شوند.

در بررسی شرکت مرسر شرایط زندگی در شهرهای مختلف بر مبنای ۳۹ مؤلفه در قالب ۱۰ حوزه تجزیه و تحلیل می‌شود که عبارتند از محیط سیاسی و اجتماعی، محیط اقتصادی، محیط اجتماعی- فرهنگی، ملاحظات پزشکی و بهداشتی، مدارس و آموزش، خدمات عمومی و حمل‌ونقل، تفریح، کالاهای مصرفی،‌ مسکن، محیط‌زیست.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.