هشتگ های داغ :‌ ‌‌
0

دانش و سیستم‌های زیربنایی جهانگردی

بازدید 506

اتریش یکی از کشورهای پیشرو در زمینه ساخت تجهیزات باکیفیت از قبیل تله‌کابین‌ها است. این بخش شامل ارائه‌کنندگان خدمات مرتبط با ورزش‌های زمستانی، مشاوران سیستم‌های زیربنایی، هتل‌های اقامتی و آموزش است. تأسیسات ورزش‌های زمستانی سنتی اکنون امکانات جدیدی را نیز فراهم می‌کنند از قبیل چشمه‌های آب گرم. معدنی. در تابستان، خطوط راه‌آهن کوهستانی از محبوبیت فزاینده‌ای برخوردارند.

بررسی اجمالی

گردشگری زمستانی اتریش در زمره بهترین‌های دنیا است. سه دلیل عمده برای این مسئله وجود دارد: مهمان‌نوازی اتریشی‌ها، نسبت قیمت/عملکرد خیلی خوب و زیرساخت پیشرفته گردشگری.

دانش و زیرساخت گردشگری اتریش بسیار متنوع است: از تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان خدمات و صنایع ورزش‌های زمستانی گرفته تا تله‌کابین و تأمین‌کنندگان خدمات کمپینگ های اسکی، مشاورین و برنامه‌ریزان برای پروژه‌های زیرساخت و گردشگری و همچنین تجهیزات سکونت، رستوران‌ها و امکانات رفاهی.

اتریش دارای شرکت‌های کوچک و متوسط بسیاری در این حوزه است، مانند برنامه‌ریزان، معماران یا مشاورین و تولیدکنندگان تجهیزاتی مانند دوچرخه، ترامپولین، پارک‌های سنگ‌نوردی یا پلتفرم‌های گردشگری. مخصوصاً کمپانی‌های محصولات اسکی و شرکت‌های ساخت تله‌کابین دارای قدمت زیادی در اتریش هستند.

در حدود دوسوم گردشگران برای تجربه‌های زمستانی به اتریش می‌آیند. هرسال زمستان، تله‌کابین‌ها، هتل‌ها و مراکز توریستی مانند اسپاها، به علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی خدمات می‌دهند.

بیش از 80% از کمپانی‌های تله‌کابین در کشور اتریش در فصل تابستان فعالیت می‌کنند. فصل تابستان برای مناطق کوهستانی به یک بخش مهم صنعتی تبدیل‌شده است. تجربه تله‌کابین کوهستان در فصل تابستان منجر به توسعه گسترده مناطق توریستی شده است. استفاده تابستانی از کوهستان شامل دوچرخه‌سواری در دامنه‌ها، کوهنوردی، طبیعت‌گردی، امکاناتی مانند پارک‌های سنگ‌نوردی، شهربازی‌های کودکان یا دریاچه‌های مصنوعی در روستاهای کوهستانی است.

پیشگام در تله کابین

اتریش پیشگام بازار جهانی در زمینه کابل‌های تله‌کابین است و ازنظر کیفیت و ایمنی تجهیزات در جهان شناخته‌شده است. هرساله تا 600 میلیون نفر در فصل تابستان با آن‌ها جابه‌جا می‌شوند و 55 میلیون اسکی سواری انجام می‌شود. این صنعت نه‌تنها سودآورترین صنعت برای سرمایه‌گذاری است، بلکه همچنین یکی از نوآورانه‌ترین موارد نیز هست.

گرایش بالای کمپانی‌های داخلی به سرمایه‌گذاری، یک پیش‌نیاز برای متعالی سازی تجربه اسکی برای بسیاری از گردشگران ورودی به اتریش باکیفیت و انعطاف‌پذیری بالا است و گردشگران می‌توانند از مدرن‌ترین و ایمن‌ترین تجهیزات استفاده کنند.

تله‌کابین‌ها به دلایل مختلف در کلان‌شهرها استفاده می‌شوند. آن‌ها به‌عنوان یک روش حمل مسافر، برای کمک به زیرساخت موجود و برای مشاهده مناظر کوهستانی به کار می‌روند.

نیروی انسانی

صنعت تله‌کابین از صنایع مهم اشتغال‌زا در کشور اتریش است و 99300 شغل تمام‌وقت را به وجود آورده که از این میان 17300 مورد به‌طور مستقیم مرتبط با کمپانی‌های تولید تله‌کابین است. در Landesberufsschule Hallein، تکنسین‌های تله‌کابین‌های آینده در یک برنامه آموزشی 3.5 ساله آموزش داده می‌شوند. مرکز پژوهش‌های بین‌المللی در سالزبورگ، یک تله‌کابین کامل را با واگن و بالابرهای آن عرضه کرده است.

آینده

در آینده، استفاده از زیرساخت توریستی در همۀ سال دارای اهمیت بیش‌ازپیش خواهد بود، بخصوص استفاده تابستانی از تله‌کابین. حمل‌ونقل مدرن ازنظر سرعت، آسایش و تجهیزات در حال گسترش است. موضوع راهنمایی بازدیدکنندگان در مناطق کوهستانی نیز به کانون تمرکز این صنعت تبدیل‌شده است. تجربیات و کشفیات جدید به انگیزه سفر در تعطیلات و تصمیم‌گیری در مورد مقصد سفر کمک می‌کنند. یک زیرساخت رشد یافته می‌تواند کلید تجربه مثبت سفر در تعطیلات باشد.

آمار و ارقام

در این بخش بامطالعه برخی داده‌های برگزیده، به کسب اطلاعاتی پیرامون اهمیت شاخه‌های صنعتی اتریش بپردازید: دانش و سیستم‌های زیربنایی گردشگری

  • 19 میلیارد یورو درآمد

در سال 2018 درآمد اتریش از محل بازدیدکنندگان خارجی بعلاوه درآمد حاصل از حمل‌ونقل مسافر بیش از 18 میلیارد یورو بوده است.

  • 53 میلیون اقامت در مراکز اقامتی 4 یا 5 ستاره

بیشترین آمار اقامت‌ها در سال 2018 در اتریش به میزان 52, 92 میلیون مربوط به اقامتگاه‌های 4 یا 5 ستاره بوده است.

  • 1.110 تأسیسات کابلی

در اتریش بیش از 250 شرکت بیش از 1.100 تأسیسات کابلی را اداره می‌کنند، از لیفت های تک‌صندلی گرفته تا تله‌های کابین دار.

  • 76300. نفر شاغل

تنها در بخش تردد، آژانس‌های مسافرتی و اپراتورهای تور مسافرتی در اتریش در سال 2018 بیش از 76.000 نفر فعالیت نموده‌اند.

 منبع: سرمایه‌گذاری در اتریش ABA، آمار اتریش
 دانش گردشگری / آموزش و تحصیلات 
گردشگری – کارآموزی در دانشگاه‌ها حدود 6
گردشگری – کارآموزی در مدارس عالی حدود 40
مدارس گردشگری 28
دانشگاه‌های خصوصی در زمینه گردشگری 1
کارآموزان در مشاغل گردشگری در سیستم آموزشی دوگانه حدود 11.300
 منبع: اتاق بازرگانی اتریش، انجمن تخصصی حمل‌ونقل کابلی اتریش، جزوه اطلاعاتی 2018
 داده‌های کلیدی در زمینه زیرساخت حمل‌ونقل کابلی&کوهستانی – زمستان 2017/2018
شرکت‌های حمل‌ونقل کابلی 253
شرکت‌های تله سی 550
تأسیسات کابلی 1.110
تله سی حدود 1.820
مساحت پیست‌ها 23.700 ha
سرمایه‌گذاری‌ها (امنیت/کیفیت تأسیسات، برف‌کوبی پیست‌ها و غیره)  600 میلیون یورو به‌صورت تقریبی

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *