هشتگ های داغ :‌ ‌‌
0

شرایط در اتریش آسان تر شد!

بازدید 536

طبق آئین‌نامه جدید دولت اتریش مقررات مربوط به اجباری بودن استفاده از ماسک صورت و ممنوعیت رفت‌وآمد شبانه در تمامی استان‌ها و محدودیت ساعت فعالیت رستوران‌ها لغو شد. رستوران‌ها نیز مجاز هستند تا ۷۵ درصد از ظرفیت خود را پذیرش کنند. این محدودیت هم ۲۲ روز دیگر به‌کل لغو خواهد شد. همچنین برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی تا سقف ۵۰۰ نفر در فضای بسته مجاز شناخته‌شده است.

برخی از مهم‌ترین موارد آیین‌نامه جدید به شرح زیر هستند:

 • کافه‌ها، رستوران‌ها و هتل‌ها محدودیت زمانی برای فعالیت نخواهند داشت و مشتریان نیز ملزم به استفاده از ماسک صورت نخواهند بود. همچنین تعداد گروه‌هایی که در این واحدها حضور خواهند داشت، محدود به تعداد خاصی نخواهند بود. علاوه براین، ارائه غذا و نوشیدنی به میهمانان و مشتریان به‌صورت ایستاده مقدور خواهد بود.
 • ارائه مدارک مربوط به قانون ۳G (تست منفی کرونا، کارت واکسیناسیون یا تأییدیه بهبودی) برای تمام فعالیت‌های تفریحی، اقامتی، فرهنگی و ورزشی همچنان لازم است.
 • در اماکنی که قانون ۳G برای همه رعایت شده باشد، استفاده از ماسک ضرورت نخواهد داشت.
 • البته استفاده از ماسک همچنان در محل‌های مربوط به حمل‌ونقل عمومی (فعلاً تا ۲۲ جولای) و فضاهای بسته محوطه مشتریان در واحدهای تجاری و صنفی ضروری است.
 • استفاده از ماسک‌های معمول که قابلیت پوشاندن بینی و دهان را دارند (MNS) کافی خواهد بود و استفاده از ماسک‌های FFP-۲ دیگر ضروری نیست.
 • تجمعات بیش از ۱۰۰ نفر، باید یک هفته قبل از برگزاری مراسم، ثبت‌نام الکترونیکی انجام شود. افراد باید برای شرکت در این مراسم از قانون ۳G تبعیت کنند.
 • برای گرد هم‌آیی‌ها و مراسم‌های بیش از ۵۰۰ نفر نیز علاوه بر ثبت‌نام،‌ نیاز به اخذ مجوز هست. برای گرد هم‌آیی‌های کمتر از ۱۰۰ نفر، هیچ محدودیتی وجود ندارد.
 • برای برگزاری مراسم بیش از ۱۰۰ نفر، برگزارکننده باید شیوه‌نامه خود برای پیش‌گیری از ابتلا به کرونا در مراسم را کتباً ارائه کرده و کارشناس ویروس کرونا استخدام کند.
 • از تاریخ ۲۲ جولای هم محدودیت استفاده از ماسک در واحدهای تجاری و صنفی برداشته خواهد شد (به‌استثناء داروخانه‌ها، ‌سوپرمارکت‌ها، بانک‌ها و شعبات پُست). محدودیت ظرفیت نیز از ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۱ به‌طور کل لغو خواهد شد.

ورود از ایران به اتریش با رعایت قانون ۳G و به‌شرط ورود به قرنطینه

طبق آخرین تغییرات ایجادشده در آئین‌نامه ورود به اتریش از تاریخ اول ژوئیه ۲۰۲۱ کشورهای جهان ازنظر شرایط ورود به اتریش به سه گروه زیر تقسیم‌شده‌اند:

۱- گروه اول: کشورها و مناطق با میزان خطر اندک

افرادی که از این کشورها به اتریش سفر می‌کنند می‌توانند با ارائه یکی از موارد لحاظ شده در قانون ۳G (تست منفی، کارت واکسیناسیون، یا تأییدیه بهبودی) بدون قرنطینه وارد شود و یا نتیجه آزمایش منفی کرونا خود را ظرف ۲۴ ساعت بعد از ورود ارائه نماید.

این کشورها عبارت‌اند از:

آلبانی، آندورا، استرالیا، بلژیک، بلغارستان، دانمارک، آلمان، استونی، فنلاند، فرانسه، فورستنتورم، لیختن‌اشتاین، یونان، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، لتونی، لوکزامبورگ، مالت، موناکو، نیوزیلند، نروژ، پرتغال، رومانی، سن ماری نو، سنگاپور، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئیس، کره جنوبی، جمهوری چک، مجارستان، واتیکان، هنگ‌کنگ، ماکائو، مقدونیه شمالی، عربستان سعودی، صربستان، تایوان، تایلند، ایالات‌متحده آمریکا و ویتنام.

۲- گروه دوم: کشورهای دارای گونه‌های جهش‌یافته ویروس کرونا

کشورها یا مناطقی که جهش‌های مختلف ویروس کرونا در آن‌ها رواج دارد. برای این کشورها محدودیت بیشتری در نظر گرفته‌شده است.

ورود از این کشورها به اتریش اساساً ممکن نیست ولی در شرایط استثنایی با داشتن تست منفی PCR و ورود به قرنطینه امکان‌پذیر می‌باشد. افراد دارای کارت دیپلماتیک و یا افرادی که برای سفر کاری به وین عزیمت می‌نمایند، از قرنطینه معاف هستند اما می‌بایست در بدو ورود نتیجه تست منفی کرونا PCR در اختیار داشته باشند.

کسانی که از این کشورها قصد ورود به اتریش را دارند، می‌بایست در سامانه Pre-travel clearance ثبت‌نام نمایند.

فهرست این کشورها به شرح ذیل است:

بوتساوانا، برزیل، اسواتینی، هندوستان، لزوتو، مالاوی، موزامبیک، نامیبیا، نپال، زامبیا، زیمبابوه، آفریقای جنوبی، اروگوئه و بریتانیا.

۳- گروه سوم: سایر کشورها

ورود از این کشورها با رعایت قانون ۳G (تست منفی، کارت واکسیناسیون، یا تأییدیه بهبودی) و به‌شرط ورود به قرنطینه مجاز می‌باشد.

کسانی که از این کشورها به اتریش وارد می‌شوند و گواهی واکسیناسیون به همراه دارند (۱۴ روز پس از انجام واکسیناسیون کامل) و یا سفر کاری داشته و یا دارندگان کارت شناسایی دیپلماتیک از قرنطینه معاف می‌باشند.

کسانی که از این کشورها قصد ورود به اتریش دارند و ملزم به قرنطینه هستند، باید در سامانه Pre-travel clearance ثبت‌نام نموده و حتماً هنگام ورود به اتریش می‌بایست تست منفی کرونا به همراه داشته باشند.

افراد واردشده از این کشورها، پس از ۵ روز و با ارائه تست منفی PCR می‌توانند از قرنطینه خارج شوند.

با توجه به اینکه ایران در گروه سوم «سایر کشورها» قرارگرفته است، بدیهی است مقررات ذکرشده برای این گروه از کشورها برای ورود اتباع کشورمان به اتریش لحاظ می‌گردد.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.