هشتگ های داغ :‌ ‌‌
0

کاخ سلطنتی هافبورگ THE HOFBURG

بازدید 165

منبع: sisimuseum-hofburg.at

این کاخ بزرگ تا سال 1918 بعنوان یک مرکز سیاسی سلطنت در قلب وین بود و امروزه نیز همان نقش را برای جمهوری دموکراتیک اتریش ایفا می کند.

 24 اتاق در آپارتمان های امپراتور فرانتس جوزف و همسرش الیزابت که شامل اتاق مطالعه، سوئیت های مسکونی و اتاق های پذیرایی است، همگی با بالاترین استانداردهای اصالت تاریخی مبله و تزئین شده اند و تضاد شگفت انگیزی را در یک فضای پرشور ایجاد می کنند. مجموعه گسترده و نامتقارن که بیش از 240000 متر مربع وسعت دارد از 18 بال، 19 حیاط و 2600 اتاق تشکیل شده است و تقریباً 5000 نفر هنوز در آن کار و زندگی می کنند.

اتاق‌هایی که زمانی امپراتور جوزف دوم برنامه انقلابی اصلاحات خود را در آن طراحی می‌کرد، مکانی که کنگره وین در آن برگزار شده و امپراتور فرانتس ژوزف در آنجا حضور داشت، اکنون دفاتر رئیس‌جمهور فدرال ، وزرای دفتر صدراعظم و منشی‌های دولت را در خود جای داده است.

در کاخ سلطنتی هافبورگ موزه مشهور سیسی وجود دارد .

مجموعه ای با بیش از هفت هزار قلم ظروف روزمره و تشریفاتی از دیگر جاذبه های این کاخ است که مربوط به دربار سلطنتی می باشد.

هافبورگ که در اصل یک قلعه مستحکم قرون وسطایی متعلق به قرن سیزدهم بود، توسط هر امپراتور تکمیل شد و برای بیش از 600 سال محل اقامت حاکمان اتریش بود و در طول قرن ها به یکی از مهم ترین مراکز تاریخ اروپا تبدیل شد.

بین سال‌های 1723 و 1735، کتابخانه دادگاه، که اکنون کتابخانه ملی اتریش است، برای نگهداری مجموعه ارزشمند کتاب‌های متعلق به هابسبورگ ساخته شد. تالار بزرگ با فضای داخلی خود یکی از زیباترین تالارها در نوع خود در جهان است.

در اطراف این مجموعه جاذبه های دیگری چون کلیسای کوچک سلطنتی، موزه تاریخ طبیعی، کتابخانه ملی اتریش و مدرسه سوارکاری اسپانیایی نیز وجود دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *