هشتگ های داغ :‌ ‌‌
0

قصر بِلوِدر Belvedere

بازدید 161

قصر «بِلوِدر» یک مجموعه باشکوه سلطنتی در قلب وین است و از معروف ترین کاخ ها در اتریش می باشد که از دو کاخ بالا و پایین تشکیل شده که پیش از این در دست ملکه ماریا ترزا بوده است.

در این قصر یا موزه، کلکسیونی از نقاشی های زیبا و خاص نقاش های معروف موجود است. علاوه بر آن در کاخ بالای این قصر می توان زیباترین مناظر زیبای وین و در کاخ پایین مزارع زیبای مرکبات که شامل 4000 گونه گیاهی می باشد را مشاهده کرد.

کاخ بلودر پایینی

محل زندگی شاهزاده اوژن در «بلودر پایینی» قرار داشت. ساخت این بنا در سال ۱۷۱۴ آغاز شده و دو سال به طول انجامید. ین موزه، مجموعه‌ای از نقاشی‌ها و مجسمه‌های عصر باروک را به نمایش می‌گذارد. تالار مرمر یکی از قسمت‌های برجسته این کاخ به حساب می‌آید که به طرز خیره کننده‌ای با نقش برجسته و مجسمه‌های چشم‌نواز تزئین شده است. نقاشی‌های سقفی اثر مارتینو آلتومونته  (Martino Altomonte)  که در سال ۱۷۱۶ کشیده شده اند، شاهزاده اوژن را در هیئت خدای آپولو به تصویر می‌کشند. یکی دیگر از اتاق‌های جالب توجه، تالار «گروتِسْک» است که دیوارهایش به سبک خانه‌های روم باستان تزئین شده‌اند

کاخ بلودر بالایی

در انتهای جنوبی فضای سبز، در بالای شیب، «بلودر بالایی» قرار دارد. این کاخ را بزرگ‌ترین شاهکار معماری «یوهان لوکاس فون هیلدبرانت» می‌دانند. نمای خارجی آن بسیار تحسین برانگیز بوده و نسبت به بلودر پایینی جلوه بیشتری دارد. به ویژه ورودی اصلی رو به جنوب، بسیار دیدنی است. مجسمه‌های متعددی که ورودی را مزین کرده‌اند، اشاره به پیروزی علیه ارتش ترکیه دارند.

دیدنی‌ترین قسمت کاخ، تالار طبقه همکف با مجسمه‌های بزرگی است که سقف گنبدی را حمایت می‌کنند. مجموعه هنری اتریش در کاخ بالایی نگهداری می‌شود که یکی از برترین موزه‌های وین است.

تمرکز این مجموعه بر آثار هنری قرن نوزدهم تا بیستم، با شاهکارهایی از هنرمندان به نامی چون «ونگوگ»، «مونه»، «رُنوار»، «شیله» و «کوکوشْکا» می‌باشد. شهرت این موزه بیشتر به خاطر مجموعه بی رقیب آن از آثار «گوستاو کلیمْت» است؛ نقاش اتریشی برجسته‌ای که یکی از پیشگامان جنبش انتزاع وینی بود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *